Bize güvenen
20,000+ Kişi
En İyi Hastaneler
Türkiye'de
1 Numaralı
İstanbul'daki klinik

Saç ekiminde, doğru ekim açısının tespit edilmesi ve benimsenmesi saç ekiminde doğallığı beraberinde getirir. Saç ekimlerinde doğal görünüm söz konusu olduğunda ön alın çizgisi en önemli bölge olarak kabul edilir, ancak bunun yanında verteks denilen tepe bölgesi doğal görünüm yakalamada en zor bölge sayılmaktadır.

Latin kökenli bir kelime olan verteks “zirve, tepe noktası” anlamlarına gelir. Tıpta ise “kafatasının tepe noktası” anlamına gelir. Bu bölgenin saç ekimindeki önemi büyüktür. Bu bölgedeki saç kıllarının her birinin açısı kendi dinamiğine sahiptir. Saçların çıkış yönü de kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla bu bölgedeki saçların ekiminde doğallığı yakalayabilmek için özel yöntemler kullanarak her bir saç köküne ayrı açı verilmelidir.

Saç ekimi işleminde öncelikle kişinin saç şekli belirlenir. Tepe bölgesindeki saçların çıkış açısı takip edilerek, kaç kökün yeterli olacağı hesaplanır. Donör bölgede yer alan sağlıklı saç kökleri tepe bölgesine nakledilir. Sağladığı kolaylıklar bakımından bu gibi bölgesel saç ekimlerinde FUE tekniği uygulanır.  Bu yöntemle yapılan diğer saç ekimlerinde olduğu gibi verteks bölgesi de kısa sürede iyileşir. Kişi çok kısa sürede günlük hayatına dönebilir.

Verteks saç ekiminden sonra, bu bölgenin dış etkenlerden korunması gerekir. 3 ay sonunda ekilen saçlar büyümeye başlar. Yaklaşık olarak 1 sene sonunda ise tamamen doğal bir görünüm elde edilmiş olur.