Bize güvenen
20,000+ Kişi
En İyi Hastaneler
Türkiye'de
1 Numaralı
İstanbul'daki klinik

Penis Estetiği (Penil Plasti)

Penis estetiği, erkek cinsel organının daha işlevsel ve estetik bir görünüme kavuşması amacıyla yapılan bir cerrahi müdahaledir. Bu müdahale, formundan dolayı cinsel fonksiyon bozukluğu yaşayan hastalar veya psikolojik etkilenen erkekler tarafından yapılabilir. Bu durum, cinsel ilişkide stres ve kaygıya neden olabileceği gibi, özgüven sorunlarına ve hatta depresyona uzanan psikolojik etkiler yaratabilir.

Normal bir penis boyu erekte halde 12 santimetre ve üzerinde olması halinde kabul edilir. Penis kalınlığı ortalama 4-5 santimetre olarak kabul edilir. Eğer bu referans değerlerin altında kalıyorsa, penis estetiği pozitif sonuçlar verebilir.

Penis estetiği ameliyatları, penis uzatma, penis kalınlaştırma ve penis eğriliğinin düzeltilmesi gibi 3 farklı operasyonu kapsar. Penis uzatma, referans değerlerin altında olan ya da daha uzun bir penis isteyen erkeklere yapılabilir ve iki yöntem bulunur: leğen kemiği ve penis arasındaki dokuların kesilmesi veya penis kökündeki yağların tahliyesi ile penisin daha uzun görünmesi. Penis kalınlaştırma, yağ transferi, doku transferi veya dolgu enjeksiyonu yöntemleri ile incelik sorununun giderilmesi amaçlanır. Penis eğriliği düzeltme ise protez ve plikasyon teknikleri ile penisin doğru şekil alması hedeflenir.

Penil plasti operasyonları, ürolojik muayene ve tetkiklerin yapılmasından sonra, hastanın şikayetlerinin dinlenmesi ve androloji ve üroloji uzmanı tarafından yapılacak en doğru tercihin belirlenmesi ile yapılır. Sorunlar, mikro, ince, kısa ya da eğri penis gibi şikayetler olsun ya da olmasın, penis boyu ya da kalınlığından memnun olmayan her erkek penis estetiği ameliyatı yaptırabilir. Koşullar genel sağlık durumunda herhangi bir problem olmamasıdır. Kişisel tercihler de operasyonları yaptırma sebebi olabilecektir.