Bize güvenen
20,000+ Kişi
En İyi Hastaneler
Türkiye'de
1 Numaralı
İstanbul'daki klinik

İP ASKI YÖNTEMİ

İp Askı İle Yüz Germe Nedir?

Yüz askısı İstanbul’da merkezimizde uygulanan bir estetik uygulama olup, hastaların rutinlerine hemen dönebileceği bir yüz germe yöntemidir.

Ameliyatsız yöntemler günümüzde elbette daha çok popüler. İzsiz, acısız bir yöntem olan ip askı ile yüz germe ameliyatsız yüz germe olarak da adlandırılabiliyor. Orta derecede yüz sarkmalarında, kaşların düşmesinde, çene hattı bölgesindeki deformasyonlarda ve boyundaki gıdılar da etkili bir yöntem olan ip askıyla yüz germe işleminde anestezi veya hastanede yatış gerekmez. Aynı gün içinde rutin işlerinize devam edebileceğiniz iple yüz germe uygulaması ameliyatlarda eriyen iplerle yapılır. Yüzün sarkan bölümleri için özel olarak tasarlanmış ipler yardımıyla gerdirilmesini amaçlayan iple yüz germe yöntemi diğer yöntemlere alternatif olarak sunulmaktadır. Cilt üzerinde istenen başarıyı almak için dolgu, botulinum toxin uygulamaları da kombine olarak bu yönteme dâhil edilebilmektedir. 30 dakika süren ip askı ile yüz germe yöntemiyle cilt germe işlemi sonrasında iz bırakılmaz. Cilt üzerinde tek etkisi dalgalanmalar olabilir ancak bunlar zaten 1 hafta içerisinde yok olacaktır. 1.5 yıl ila 2 yıl arasında değişen etkiye sahip olan ip askıyla yüz germe uygulaması vücutta eriyebildiği için çıkartılması gerekmeyen bir uygulamadır.

İp Askısı ile Yüz Germeye Genel Bakış

Threadlift yöntemi olarak bilinen ameliyatsız cilt germe uygulamasında temel nokta çok ince iğneler içine PDO eklenir. Cildin altına girilerek bu Polidioksanon ipleri iğneler yardımıyla ciltte bırakılır. Kolajen ve elastinin yerini alan bu ipler sarkan ve gevşeye noktalarda cilde elastikiyeti ve gençleşmeyi sağlamaktadır. Cilt altı kadar cilt yüzeyinde de etkin rol oynayan ip askı uygulaması ile bir taş yerine 3 taş vurabilmek mümkündür. Çünkü cilt tonunu düzenleyici etkisiyle gözenekleri ortadan kaldıran ip askı uygulaması ciltte iyileşmeyi ve güzelleşmeyi sürekli kılar. Anestezi kremiyle yapılan işlemde ağrı veya sızı hissi olmamaktadır. 30 dakika süren bu işlemde ipler 6 ay ila 8 ay içerisinde kendiliğinden kaybolacağı için yeniden çıkarılması işlemine gerek yoktur. Kalıcılığı 2 ila 3 yıl olan ip askı uygulamasının basitliği birçok hastayı düşünceli tutumlara sevk etse de sonucu gören hastalarımız “ iyi ki” demektedir. İp askısı tekniği sayesinde mikro kan dolaşımı artar ve tamir mekanizmalarından sorumlu hücreler hareketlenir. Ciltte üretilen kolajenler ise istenen etkiyi bizlere sunmaktadır. Kol, göğüs, kalça ve bacaklara da başarıyla uygulanabilen ip askı uygulaması çok yönlü kullandığımız bir uygulamadır.

İp Askısı İle Yüz Germenin Uygulandığı Yerler

Yaşlanmanın en bariz belirtilerinden birisi olan sarkma ve kırışıklıklar için kesin ve kalıcı çözüm estetik müdahalelerdir. Ameliyatla yapılan tüm müdahalelerde iz kalması ve yoğun anestezi alınması gençleşmek isteyen hastalarımızı ürkütüyordu. Ancak; geliştirdiğimiz bu yöntemle artık gençleşmek çok kolay. Her noktaya rahatlıkla uygulanabilen ip askısıyla yüz germe uygulamasında iz ve acı da yok.

Alın çizgilerinde

Kaş bölgesinde

Kaz ayaklarında

Gözaltı torbalarında

Gülme çizgilerinde

Yanaklarda

Sarkmış çene bölgesin de

Gıdılarda rahatlıkla ip askısı ile yüz germe uygulanabilir. İzsiz olması tercih sebebi olan ip askısıyla yüz germe işlemi dilediğiniz noktalara da uygulanabilmektedir.

İp Askısı İle Yüz Germenin Cilt Dokusuna Etkileri

Popüler gençleşme uygulamaları arasında gösterilen iple yüz germe yönteminin cilde etkisi sadece gençleşme olmayacaktır. Cildin yenilenmesini ve gözeneklerin dahi kapanmasını sağlayan iple yüz germe uygulamasında iğneler uyarım yaparak yaraların iyileşmesinde hızlanmayı sağlayabilir. Organik iplerin bağ dokuda oluşturduğu dayanakları da göz önünde bulundurduğumuzda iple yüz germe yöntemi ciltte kolajen üretimini de sağlar. Cilt üzerinde negatif hiçbir etkisi bulunmayan iple yüz germe uygulamasında günlük rutine hemen dönülebiliyor. Uygulama sonucunda dahi gözle görülür başarılar alınsa da net sonuç için 4 ila 6 hafta beklemek gereklidir. Komplikasyonun çok az olduğu ip askı uygulamasında asimetri problemi bizim yöntemimizde görülmemektedir.

Ameliyatsız yüz germe işleminin riskleri var mıdır?

Tüm cilt germe uygulamalarından çok daha az riski olan iple ameliyatsız yüz germede sadece ciltte dalgalanmalar görülebilir. Maksimum 1 haftada ortadan kaybolan bu gamzelenmeler kalıcı değildir. Şişlik morarma gibi etkiler kısa süreli olup 3 gün içinde yok olabilmektedir. Yapılan tüm incelemelerde ve araştırmalarda büyük risklerin görülmediği ameliyatsız yüz germe işlemi ip askı uygulaması son derece güvenli bir yöntemdir.

İp Askı İle Yüz Germe İçin Uygun Bir Aday Mısınız?

Anestezi alamayan ya da almak istemeyen ancak gençleşmek isteyen hastalarımıza rahatlıkla ip askıyla yüz germe işlemini uygulamaktayız. Ameliyatın yan etkilerinin olmadığı ve doğal olarak iyileşme sürecinin olmadığı bu mucizevi gençleşme yöntemi hem erkekler hem de kadınlar tarafından oldukça rağbet gören bir yöntem. Ancak her müdahalede olduğu gibi bu yöntem içinde uygun olan hasta var uygun olmayan hasta da. Bu nedenle, ip askısıyla yüz germe uygulaması için uygun bir aday olup olmadığınız ancak doktorunuz tarafından sizlere söylenebilir. Cildinde sarkma ve kırışıklıkları olan tüm 30 ila 65 yaş arasındaki bireylere uygulanabilen ip askıyla yüz germe işlemi genelde genç hastalarda kaş kaldırma amacıyla yapılabilir

*Fransız İp Askı Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır?

Fransız ip askı yüz gerdirme operasyonu lokal anestezi kullanılarak uygulanmaktadır. Ortalama 45 dakika süren bu işlem, dikiş atılmasına bile gerek kalmadan yapılmaktadır. İp askı genellikle kulağın üzerine tutturulduğu için dışarıdan herhangi bir kötü görüntü oluşmamaktadır. Fransız ip askı yüz gerdirme işlemi sonrasında hasta gündelik yaşamına hemen geri dönebilir. 2 yıl kalıcı bir etki sunan bu işlem, uygulamanın hemen ardından kendisini göstermektedir. Ortalama 6 haftalık bir süre sonrasında tamamen oturacaktır.

Fransız İp Askı Yüz Gerdirme Operasyonu Nerelere Uygulanabilir?

Fransız ip askı yüz gerdirme işlemi yüzün birkaç farklı bölgesine yaptırılabilmektedir. Buna göre Fransız ip askı yüz gerdirme işlemini yanaklar, çene altı, elmacık kemikleri, yüz ovali hattı, kaz ayakları, alın çizgisi ve kaş ve boyun bölgesi gibi alanlara uygulatabilirsiniz. Bunun yanı sıra Fransız ip askı işlemi ile kalça, karın, kol, göğüs ve bacaklar gibi bölgeler de gerginlik kazanabilmektedir. Bu konu hakkında doktorunuza danışabilirsiniz.

Fransız İp Askı Yüz Gerdirme Operasyonu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her estetik müdahale sonrasında olduğu gibi Fransız ip askı yüz gerdirme işleminden sonra da uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyulduğu sürece işlem etkisini daha çabuk gösterir ve estetik müdahalede herhangi bir bozulma meydana gelmez. Öncelikle Fransız ip askı yüz gerdirme işleminden sonra yüzünüzü birkaç günlüğüne dinlenmeye almalısınız. Hiçbir temasta bulunmamalı ve sadece beklemelisiniz. Bu süre zarfında ip askılama yönteminin etkileri oturacaktır. Yüzde yapılan çene hareketlerini minimum düzeye indirmelisiniz. Aşırı kahkaha atmamalı ve ağzınızı çok fazla açmamalısınız. Hapşırma ve esneme gibi durumlara dikkat etmelisiniz. Bunun dışında yüzünüzü yıkarken yalnızca yukarı doğru hareketlerde bulunmalısınız. Yüzünüzü aşağıya doğru baskılamamalısınız.

Fransız ip askı yüz gerdirme işlemi sonrasında estetik cerrahın önerdiği bir düre zarfı boyunca yüz üstü uyumaktan kaçınmalısınız. Bu son derece zararlı olacaktır. Fransız ip askı yüz gerdirme işleminin yapıldığı alanlara masaj vb. gibi ovuşturma ya da eleme gibi durumlarda bulunmamalısınız. Yüzünüze hiçbir müdahale yapmamalısınız. Yalnızca ellemeyerek dinlenmeye bırakmalısınız. Bu, ip askılama işlemi görmüş yüzünüzün ihtiyaç duyduğu tek şey olmaktadır.

Previous PostNext Post

Related Posts